Úvodní slovo

Vážení návštěvníci,

vítám Vás na webu www.mojevilapetriny.cz. Vznikl proto, abychom zájemce o osud domu č.p.1482 v ulici Na Petřinách č.7 mohli věcně a bez emocí informovat o mých záměrech jako jeho vlastníka.

Po získání vily do vlastnictví a zpracování potřebných podkladů a studií jsem získal na 46 kladných vyjádření a razítek, která potvrzovala souhlas se záměrem původní vilu zbourat a na jejím místě postavit nový moderní a vzhledově neutrální bytový dům zapadající zcela nenápadně do koloritu ulice Na Petřinách.

MUDr. Antonín Nechvátal, který byl členem Komise územního rozvoje MČ Praha 6 a který spolu s jejími ostatními šesti členy můj stavební záměr schválil, se jej rozhodl zhatit a podal podnět na prohlášení domu kulturní památkou. Motiv jeho názorového obratu mi není známý. Budu se samozřejmě bránit. Doba, kdy se mohlo zacházet se soukromým majetkem jako se státním, je dávno pryč. Když mohu zákony dodržovat já, měly by snad i státní orgány činit totéž. A platí to pro každého z nás.

Jak se na dalších stránkách můžete přesvědčit, nevymýšlím si. Je na nich kromě fotografií a vizualizací vše černé na bílém. Přesvědčte se sami. Pro ty z Vás, kdo mají o projekt skutečný zájem, jsem nechal zřídit mailovou adresu info@mojevilapetriny.cz pro vzájemnou komunikaci. Předem se omlouvám, že na zprávy motivované záští a závistí nebudu moci reagovat.

Přeji Vám zajímavé počtení.

Jiří Šalda, majitel

(c) 2016 Donath Business & Media